“Λύγισε” τον μαχητικό Καμπανιακό το Αιγάλεω και πήρε την πρόκριση

2 views

Η ομάδα του Απόστολου Χαραλαμπίδη πανηγύρισε την πρόκριση (3-2) για την φάση των “16” Κυπέλλου Ελλάδας, κόντρα στους Θεσσαλονικείς που πάλεψαν το παιχνίδι μέχρι το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.

Το Αιγάλεω κατάφερε να προσπεράσει το εμπόδιο του σκληροτράχηλου Καμπανιακού και προκρίθηκε στους “16” του θεσμού, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση επιθετικά. Οι γηπεδούχοι μόλις στο 9ο λεπτό του αγώνα προηγήθηκαν στο σκορ με ωραίο τέρμα του Τσούκαλου για το 1-0, ενώ συνέχισαν να πιέζουν και για άλλα τέρματα πριν την ανάπαυλα, χωρίς όμως να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν.

Με την επανέναρξη του δευτέρου μέρους το Αιγάλεω σημείωσε και δεύτερο τέρμα με τον Βάρκα στο 49΄. O Καμπανιακός ανέβασε τις γραμμές και την απόδοση του και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 57΄ με τον Εππά. Οι γηπεδούχοι στο 80΄ με τον Νίκολι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-1, ενώ στο 90΄ οι Θεσσαλονικείς μείωσαν για το τελικό 3-2 με τον Παπακωνσταντίνου.//Π.