Ιδανικό ξεκίνημα για τη Νέα Αρτάκη

2 views

Σε προσπάθεια του Παπαγγελή να φτάσει πρώτος στη μπάλα και να σουτάρει, ο Ζαφείρης τον ανέτρεψε και ο διαιτητής καταλόγισε την παράβαση. Έτσι, ο Κανούλας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ στο 45’+1′ κι έδωσε στην ομάδα του την ευκαιρία να πάει στην ανάπαυλα προηγούμενη στο σκορ. Στο 70′ ο Πολίτης έφυγε στην αντεπίθεση, συνδυάστηκε υπέροχα με τον Παπαδάκη και με πλασέ νίκησε τον Μπίντση, γράφοντας το 2-0. Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Παυλόπολος με κεφαλιά μείωσε σε 2-1 για τους φιλοξενούμενους.

Ν. Αρτάκη (Γ. Κούτσης): Ντουμάνης, Κατσογιάννης, Παπαγγελής, Στασινόπουλος, Διονυσόπουλος (85΄Μεγάλος), Καλλέργης, Λάμπρου, Κανούλας (90΄Γεωργίου), Νιφορόπουλος (77΄Γιαλεδάκης), Παπαδάκης, Πολίτης.

Ελλάς Σύρου (Π. Χριστοφιλέας): Μπίντση, Ζαφείρης, Λογαράς, Μπόσιο, Καλός, Γιάκος, Κασάπης, Δαλαμήτρας (65΄Παυλόπουλος), Οικονομόπουλος, Παλαμουτσής (65΄Νάτσος), Ζάχι.//Ν.