Oι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, σε ένα παιχνίδι, όπου το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από πολύ νωρίς. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 24′. Το σκορ για τους Μυκονιάτες άνοιξε ο Πινέιρο, με τον Βραζιλιάνο μεσοεπιθετικό να κάνει το 1-0 για τους νησιώτες. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα, καθώς ο Μπούμπας με ατομική ενέργεια έγραψε το 1-1 στο 33′. Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες έχασαν σημαντικές ευκαιρίες, όμως το σκορ δεν άλλαξε. Η ΑΕ Μυκόνου πέτυχε γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, αλλά αυτό ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Παναιγιάλειος: Γεωργόπουλος, Γαλαριώτης, Ρίζος, Σταθόπουλος, Αρβανίτης, Ντούκας, Ορτέντζιος (62′ Λιάτος), Μπούμπας, Αθανασόπουλος (94′ Παπαγεωργίου), Σάλλα, Ντούνης (86′ Ανταχόπουλος)

ΑΕ Μυκόνου: Χανιωτάκης, Σπυρόπουλος, Βοϊκος, Μουλάς, Αρκούδας, Μουρίκι, Σγκούρι (40′ Τουρκαϊδης), Ντόκο (73′ Γάσπαρης), Σαμπανίδης (73′ Πάγια), Πινεϊρο (60′ Τράκας), Παπαδόπουλος.//Ν.