Ο Ρότσα έδωσε την πρόκριση στη Κηφισιά

Η Κηφισιά αναμετρήθηκε στο Γήπεδο Ριζούπολης “Γ. Καμάρας”, κόντρα στη “νεοφώτιστη” ομάδα της Super League και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 20ο λεπτό του αγώνα με τον Λουίς Ρότσα, ενώ οι γηπεδούχοι “σπατάλησαν” και άλλες καλές στιγμές για να αυξήσουν το σκορ πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με την Κηφισιά να διαχειρίζεται πολύ σωστά το υπέρ της προβάδισμα και να παίρνει την πρόκριση για την επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Η κλήρωση της 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας θα διενεργηθεί την Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου 2024 και ώρα 14:00 στα γραφεία της ΕΠΟ και θα συμμετέχουν κανονικά όλες οι ομάδες της Super League, πλην της ΑΕΚ, του ΠΑΟΚ, του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού, οι οποίες θα μπουν στην κληρωτίδα στην φάση των “16” του θεσμού.

Ο αγώνας που ήταν προγραμματισμένος για σήμερα (14/09, 16:00) ανάμεσα στον Αιγέα Πλωμαρίου και την Καβάλα δεν διεξήχθη, καθώς η αρμόδια επιτροπή της ΕΠΟ δεν έχει ανακοινώσει την απόφαση της για την τύχη της αναμέτρησης της ομάδας της Λέσβου κόντρα στον Απόλλων Ευπαλίου που δεν ξεκίνησε ποτέ για απίστευτο λόγο.