Παρέμεινε πρώτη θέση η Βόρεια Μακεδονία | Μονομαχία Μολδαβίας με Μάλτα για την άνοδο

2 views

Βόρεια Μακεδονία – Αρμενία 2-0

Σε μια αναμέτρηση που είχε αρκετές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου, η Βόρεια Μακεδονία δεν κατάφερε να γίνει απειλητική στο πρώτο μέρος με αντίπαλο την Αρμενία. Άξιο στατιστικό ήταν πως οι γηπεδούχοι είχαν δεχτεί τρεις κίτρινες κάρτες, ενώ Ζάιγκοφ αποβλήθηκε μέσα σε 5 λεπτά, αφήνοντας το σύνολο του με αριθμητικό μειονέκτημα. Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς να να αλλάξουν οι ισορροπίες με το 0-0 να μένει μέχρι το τέλος του 45λεπτου. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν παρά το αριθμητικό τους μειονέκτημα να βρουν δυο φορές δίχτυα και να πάρουν την νίκη. Πιο συγκεκριμένα ο Μπαρντί και ο Μιόβσκι σκόραραν στο 70′ και το 79′ για κάνουν το 2-0 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Ανδόρα – Μάλτα 0-1

Στην αναμέτρηση της Ανδόρας με την Μάλτα, οι φιλοξενούμενοι δεν θέλησαν να μείνουν πίσω στην βαθμολογία του τέταρτου γκρουπ δυναμικότητας, καθώς επικράτησαν με 1-0 εκτός έδρας. Σκόρερ για την ομάδα του Μαρκολίνι ήταν ο Καμερζούλι που ήταν και ο μοναδικός που βρήκε δίχτυα.