Νίκη κορυφής για την Γεωργία | Έβγαλε αντίδραση η Τσεχία

Αλβανία – Γεωργία 0-1

Σε ένα κλειστό παιχνίδι από πλευράς τακτικής η Αλβανία φιλοξένησε την Γεωργία στο στάδιο “Air Albania” των Τιράνων. Οι γηπεδούχοι δεν είχαν τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού, καθώς οι Γεωργιανοί προσπάθησαν να πάρουν την μπάλα στα πόδια τους με σκοπό να περιορίσουν το παιχνίδι των Αλβανών. Το πρώτο μέρος δεν είχε ιδιαίτερες στιγμές, καθώς οι δυο ομάδες έμειναν χωρίς τέρματα. Με την έναρξη του δεύτερου μέρους η Γεωργία κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στην αναμέτρηση με τον Κοτσορασβίλι στο 70ο λεπτό για να δώσει αέρα στα πόδια των παικτών του Βίλι Σανιόλ, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Τσεχία – Ουκρανία 3-2

Σε ένα άκρως χορταστικό παιχνίδι, κυρίως από πλευράς ρυθμού, η Τσεχία βρήκε δίχτυα στο 21ο λεπτό με την Ουκρανία να μην μπορεί να σταματήσει τον Σουλτς. Η απάντηση έφτασε με τον Βάνατ στο 37ο λεπτό από ασίστ του Σαπαρένκο κάνοντας το 1-1, δείχνοντας πως το παιχνίδι έχει πολύ δρόμο. Φυσικά οι γηπεδούχοι είχαν τις πιο κλασικές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος και ήταν αυτοί που πήγαν με προβάδισμα στα αποδυτήρια, ξανά με τον Σουλτς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, κάνοντας το 2-1 για τους γηπεδούχους. Ο Σούτσεκ στο δεύτερο μέρος έκανε το 3-1 για τους Τσέχους, ενώ οι Ουκρανοί μείωσαν με τον Σουντάκοφ για το τελικό 3-2.