Πρώτο τρίποντο στη φετινή La Liga για τη Ρεάλ Μαδρίτης

1 views

Το συγκρότημα του Κάρλο Αντσελότι μπήκε δυνατά στον αγώνα και μόλις στο 18′ έχασε σπουδαία ευκαιρία με τον Κιλιάν Εμπαπέ, ο οποίος νικήθηκε σε τετ α τετ από τον Καρλ Χέιν. Η Βαγιαδολίδ κράτησε τη μπάλα και ουσιαστικά δεν απειλήθηκε σε μεγάλο βαθμό από τους “μερέγχες” στο πρώτο 45λεπτο.

Εκεί που κρίθηκαν όλα ήταν στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Φεντερίκο Καρβάλιο να ανοίγει το σορ με πανέμορφη εκτέλεση φάουλ, κάνοντας το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι στη συνέχεια βγήκαν μπροστά, όμως ο Ραούλ Μόρο αστόχησε από ευνοϊκή θέση στο 60′ με τους φίλους της Ρεάλ να παίρνουν βαθιά ανάσα. Οι Μαδριλένοι έπαιξαν με τη φωτιά, όμως το γκολ του Έντερ Μιλιτάο στο 88′, ηρέμησε τους πάντες στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου, ενώ το “κερασάκι στην τούρτα” έβαλε στο ντεμπούτο του ο 18χρονος Έντρικ σημείωσε το τρίτο γκολ της ομάδας του.//ΔΜ