Ο Φουρτάδο έδωσε τη νίκη στη Λαμία

Η Λαμία παρουσιάστηκε εμφανώς βελτιωμένη στο τέταρτο φιλικό της και πήρε τη νίκη με 1-0 επί του Βόλου στο πλαίσιο φιλανθρωπικού τουρνουά που διοργανώνει η ομάδα της Μαγνησίας.

Στο πρώτο 45λεπτό ο ρυθμός δεν ήταν καλός και οι φάσεις και στις δύο εστίες ήταν ελάχιστες. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μαρίνος Σάτσιας πέρασε στο ματς τον Φουρτάδο και αυτός στο 620 λεπτό δικαίωσε τον προπονητή του, καθώς πέτυχε και το τέρμα που έδωσε τη νίκη στην ομάδα από την Φθιώτιδα. Το σκορ μέχρι το τέλος δεν άλλαξε με την ομάδα από την Φθιώτιδα να περνάει στον τελικό του φιλανθρωπικού τουρνουά που διοργάνωσε η ομάδα του Βόλου, περιμένοντας τον νικητή του ζευγαριού ανάμεσα σε Πανσερραϊκό και Νίκη Βόλου.

Βόλος (Χοακίν Γκόμεζ): Κόβατς, Μίλετιτς, Τσοκάνης, Κορρέα, Γκλάβτσιτς, Κόμπα, Τριανταφύλλου, Μύγας, Σμέλερς, Ασεχνούν, Κόσζτα.

Έπαιξαν και οι: Bιγιαφάνες, Άλτμαν, Καλογερόπουλος, Ασλανίδης.

Λαμία (Μαρίνος Σατσιάς): Κόστιτς, Τερεζίου, Αντράντε, Γυφτομήτρος, Κορνέζος, Δοϊρανλής, Νούνιεζ, Μέκιτς, Γιαννούτσος, Γκουίντο, Βλαχομήτρος.

Έπαιξαν και οι: Ντεντάκης, Αθανασακόπουλος, Φουρτάδο, Σουρδής, Νικολόπουλος Τσιάκας, Λέικ, Σιμόνι, Βιτλής, Καψάλης.//ΝΚ