Φιλική τριάρα του Αστέρα στον Παναιτωλικό

3 views

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Αστέρας πήρε νωρίς το προβάδισμα, μετά από ωραία συνεργασία του Παλάσιος με τον Άλχο από τα δεξιά και σουτ του Φαράζ μέσα από την περιοχή. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαιντέβατς.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αστέρας σημείωσε δύο ακόμη γκολ. Στο 57′ ο Μπαρτόλο έκανε την σέντρα, ο Γκαρσία με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και ο Τζίμας από κοντά έδωσε το προβάδισμα στους Αρκάδες. Στο 62′ μετά από ωραία προσπάθεια του Τζίμα και σουτ που απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας, ο Αγγελάκης με προβολή έκανε το 3-1.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Τσιντώτας, Τριανταφυλλόπουλος, Καστάνιο, Άλχο, Άλβαρες, Τζανδάρης, Μούμο, Παλάσιος, Φαράζ, Καλτσάς και Μάντζης

Η ενδεκάδα στο δεύτερο ημίχρονο: Παπαδόπουλος, Γκαρσία, Χουχούμης, Γιαμπλόνσκι, Γκρόζντανιτς, Αλάγκμπε (69’ Προύντζος), Γκος (69’ Ρέντζιτς), Τζίμας, Ζουγλής (69’ Ρεγκίς), Αγγελάκης (69’ Άνταμ).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Τσάβες, Μπακάκης, Σιέλης, Στάγιτς, Μαυρίας, Λιάβας, Πέρεθ, Μπουζούκης, Μπελεβώνης, Μαϊντέβατς, Ντίας.

Αγωνίστηκαν και οι: Παρδάλος, Μλάντεν, Αναστασόπουλος, Ράδος, Κακιώνης, Ρουίθ, Νικολάου, Λομόνακο, Μάνος.//Ν.