Στην οκτάδα του Προολυμπιακού με καθαρές νίκες ο Γκιώνης

0 views

Το πρωί, ο Ελληνας πρωταθλητής της επιτραπέζιας αντισφαίρισης επιβλήθηκε εμφατικά στη φάση των «32» του Ιταλού Νιαγκόλ Στογιάνοφ με 4-0 σετ (11-7, 11-4, 11-7, 14-12), σε ένα ματς όπου ουσιαστικά απειλήθηκε μόνο στο 4ο σετ.

Το μεσημέρι ο Γκιώνης αντιμετώπισε στους «16» τον Βέλγο Μάρτιν Αλέγκρο, που είναι Νο 7 στο ταμπλό του τουρνουά (Νο 9 ο Γκιώνης). Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στα δύο πρώτα σετ, όμως ο έμπειρος Ελληνας αθλητής κατάφερε να τα κερδίσει και στη συνέχεια κυριάρχησε φτάνοντας στη νίκη με 4-0 (11-7, 12-10, 11-4, 11-3).

Επόμενος αντίπαλος του Γκιώνη θα είναι ο Ουκρανός Γιάροσλαβ Ζμουντένκο, που νίκησε το 2ο φαβορί των αγώνων, τον Οβίντιου Ιονέσκου από τη Ρουμανία, με 4-1 σετ. Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 19:20.//Ν.