Με buzzer-beater του Σάμαρντιτς η Αταλάντα έσωσε τον βαθμό κόντρα στην “μαχητική” Μπολόνια

3 views

H Aταλάντα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στο 18΄ το σουτ του Λούκμαν αποκρούστηκε εντυπωσιακά από τον Σκορούπσκι στην πρώτη μεγάλη ευκαιρία της αναμέτρησης. Είκοσι λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν τα αντίπαλα καρέ και ο τερματοφύλακας της Μπολόνια πραγματοποίησε ακόμη μία εξαιρετική επέμβαση σε σουτ του Μπρεσιανίνι.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με γκολ από τα αποδυτήρια με τον Κάστρο να σκοράρει για το 1-0. Στο 52΄ η Μπολόνια έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Λουκούμι με απευθείας κόκκινη μετά από χρήση του VAR και ενώ ο ρέφερι είχε δώσει αρχικά πέναλτι και κίτρινη κάρτα για δυνατό μαρκάρισμα του πάνω σε αντίπαλο.

Ένα λεπτό μετά, ο Μπελανόβα της Αταλάντα έπιασε το δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της Μπολόνια. Στα εναπομείναντα λεπτά του αγώνα οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση και κατάφεραν στο 90′ με τον Λάζαρ Σάμαρντιτς να “τσιμπήσουν” τον βαθμό της ισοπαλίας.