Λύγισαν μετά τον αποκλεισμό Κουλιεράκης και Κοτάρσκι

1 views

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση, ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα με 4-3 από τη Μάλμε και σε συνδυασμό με το 2-2 του πρώτου αγώνα αποχαιρέτησε το UEFA Champions League.

Ο ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε να περάσει το εμπόδιο της Μάλμε. Οι πρωταθλητές Ελλάδας ισοφαρίστηκαν με απίστευτο τρόπο στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, δέχθηκαν το τέταρτο γκολ στην παράταση και δεν κατάφεραν να ανακάμψουν, με συνέπεια να συνεχίσουν πια την ευρωπαϊκή τους πορεία στα play off του UEFA Europa League.

Οι στιγμές που ακολούθησαν ήταν συναισθηματικά φορτισμένες για τους παίκτες του “Δικεφάλου του Βορρά”, με τους Κουλιεράκη και Κοτάρσκι να “σπάνε”. Ο Έλληνας διεθνής στόπερ έκλαιγε μάλιστα για αρκετά λεπτά μετά τον αποκλεισμό των “ασπρόμαυρων”, με τους συμπαίκτες του να σπεύδουν να τον παρηγορήσουν.//Λ.