Η Ουκρανία “σόκαρε” το Μαρόκο και έβαλε φωτιά στον όμιλο

4 views

Η “εφτάψυχη” Ουκρανία επικράτησε με 2-1 του Μαρόκου για τη δεύτερη αγωνιστική του Β΄ομίλου του Ολυμπιακού τουρνουά.

Οι Ουκρανοί προηγήθηκαν με τον Κρισκίφ στο 22ο λεπτό και δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα στο υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, το Μαρόκο ανέβασε την απόδοσή του, και στο 63΄ο Ουκρανός Σάλιουκ έκανε διπλή ζημιά στην ομάδα του, καθώς όχι μόνο υπέπεσε σε πέναλτι, αλλά αποβλήθηκε και με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Ο Ραχίμι δε σπατάλησε την ευκαιρία από την άσπρη βούλα, και οι Μαροκινοί απέκτησαν τον έλεγχο στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, πιέζοντας για την ανατροπή.

Παρ’ όλα αυτά, όχι μόνο δεν κατάφεραν να την ολοκληρώσουν, αλλά είδαν τον Κρασνόπιρ να σκοράρει στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων και να οδηγεί την ομάδα του σε μια μεγάλη νίκη.

Ουκρανία: Φεσιούν, Μαρτίνιουκ (74΄Σιχ), Σάλιουκ, Μπατάγκοφ, Κρούπσκι, Κλαν, Ρουμπσίνσκι, Κρίσκιφ (64΄Ταλοβιέροφ), Μικαϊλένκο (78΄Φέντορ), Μπραγκαρού (64΄Οτσερέτκο), Σικάν (64΄Κρασνόπιρ).

Μαρόκο: Μουνίρ,Ελ Ουαντί, Μπουκαμίρ (74΄Κέχτα), Ελ Αζουζί (87΄Νακάτς), Χακίμι, Τραγκαλίνε, Ελ Κανούς, Ρίτσαρντσον, Μπεν Σεγκίρ (87΄Άκοματς), Εζαλζουλί, Ραχίμι (87΄Μαουχούμπ).//ΑΦ