Η “Βασίλισσα” ψάχνεται, νέα γκέλα στα Κανάρια Νησιά

H Ρεάλ Μαδρίτης σημείωσε το δεύτερό της στραβοπάτημα μετά από αυτό της πρεμιέρας απέναντι στη Μαγιόρκα, φέρνοντας ισοπαλία με 1-1 και στην έδρα της Λας Πάλμας για την 3η αγωνιστική.

Η “Βασίλισσα” υπέστη ψυχρολουσία πολύ νωρίς στο παιχνίδι, όταν ο Μολέιρο έβαλε μπροστά στο σκορ τη Λας Πάλμας μόλις στο 5ο λεπτό. Στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους, πήρε την μπάλα στα πόδια της αλλά δε δημιούργησε πολλές σημαντικές ευκαιρίες, με τον Σίλεσεν να σταματά Βαλβέρδε (25΄) και Ρούντιγκερ (38΄) στις πιο αξιοσημείωτες.

Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε στην επανάληψη, ώσπου ο Βινίσιους έδωσε τη λύση, ισοφαρίζοντας με πέναλτι στο 69ο λεπτό.

Παρ’ όλα αυτά, η Ρεάλ δεν κατάφερε κάτι περισσότερο και έμεινε στους 5 βαθμούς μετά το πέρας των τριών πρώτων αγωνιστικών της La Liga.

Λας Πάλμας: Σίλεσεν, Μάρβιν, Μαρμόλ, Σουάρεθ, ΜκΚένα, Καμπάνα, Μολέιρο, Ροντρίγκεθ, Μουνιόθ, ΜκΜπέρνι, Ραμίρεθ.

Ρεάλ Μαδρίτης: Κουρτουά, Μεντί (46΄Γκαρθία), Βάσκεθ (76΄Καρβαχάλ), Ρούντιγκερ, Μιλιτάο, Τσουαμενί, Μόντριτς (63΄ Γκιουλέρ), Βαλβέρδε, Βινίσιους (86΄ Έντρικ), Ντίαθ (46΄Ροντρίγκο), Εμπαπέ.//ΑΦ