Επική ανατροπή σε πέντε λεπτά για τις “καρακάξες” κόντρα στη Γουλβς

Στο πρώτο ημίχρονο η Νιούκαστλ μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και δημιούργησε αρκετές επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά από την εστία των γηπεδούχων με αποκορύφωμα το δοκάρι του Γκόρντον στο 23΄.

Όσο περνούσε η ώρα οι “λύκοι” ανέβαζαν την απόδοση τους και στο 36ο λεπτό του αγώνα κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Μάριο Λεμινά να σκοράρει με ωραία ενέργεια για το 1-0.

Στα εναπομείναντα λεπτά του ημιχρόνου οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να φανούν απειλητικές με την Νιούκαστλ να δυσκολεύεται να βγει στην επίθεση.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και κατάφεραν να φέρουν “τούμπα” το παιχνίδι, αρχικά με τον Σαρ στο 75΄και πέντε λεπτά αργότερα ο Μπάρνς σκόραρε με δυνατό σουτ για το 1-2 και την ανατροπή.

Η Γουλβς δεν κατάφερε να απαντήσει και οι “καρακάξες” έφυγαν με το σπουδαίο εκτός έδρας διπλό, ανεβαίνοντας στην τρίτη θέση της Premier League.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής της Premier League: