Ανώτερη η Βόρεια Ιρλανδία στο Μπέλφαστ | Δεν εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα η Λευκορωσία

2 views

Λευκορωσία – Βουλγαρία 0-0

Σε ένα αρκετά κλειστό παιχνίδι, η Λευκορωσία δεν είχε πολλές επιλογές στον αγωνιστικό χώρο, με τους Βούλγαρους σε πολλά σημεία του γηπέδου να έχουν τα ηνία σε μονομαχίες και κερδισμένες φάσεις. Το πρώτο μέρος έληξε ισόπαλο, χωρίς κάποια από τις δυο ομάδες να εντυπωσιάσει με την απόδοση της. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους το σκρο δεν άλλαξε με την λευκή ισοπαλία να μένει μέχρι το τέλος.

Βόρεια Ιρλανδία – Λουξεμβούργo 2-0

Η Βόρεια Ιρλανδία με τον “καλησπέρα” της αναμέτρησης θέλησε να γίνει απειλητική και να κλείσει στα καρέ του το Λουξεμβούργο. Το πρώτο γκολ ήρθε από τον ΜακΝέιρ στο 11ο λεπτό, ενώ έξι λεπτά οι γηπεδούχοι ξαναχτύπησαν με τον Μπάλαρντ για το ισχυρό προβάδισμα με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν ιδιαίτερες στιγμές στο πρώτο μέρος, καθώς περίμεναν την ανάπαυλα για να επανέλθουν στο παιχνίδι. Το σκορ δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος με την Βόρεια Ιρλανδία να βρίσκεται στην πρώτη θέση του ομίλου μετά το τέλος της πρώτης μέρας του Nations League.//ΓΡ