Ήρωας Μεντίνα έδωσε τον βαθμό στην “Αλμπισελέστε” (highlights)

Το πρώτο μέρος δεν είχε κάποια αξιοσημείωτη ευκαιρία, καθώς και οι δύο ομάδες βρίσκονται ακόμα στο στάδιο της προετοιμασίας, ωστόσο είχε γκολ. Πιο συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λέπτου ο Χακίμι πάσαρε υπέροχα στον Ραχίμι και ο τελευταίος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0.

Στην επανάληψη η Αργεντινή πίεσε για την ισοφάριση ωστόσο κάτι τέτοιο δεν ήρθε. Στο 51ο λεπτό ο Μπαρέτο έσπρωξε μέσα στην περιοχή τον Ελ Κανούς με τον Νίμπεργκ να δίνει την εσχάτη των ποινών. Την εκτέλεση ανέλαβε Ραχίμι που δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Ρούλι και να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του δύο τερμάτων κάνοντας το 2-0. Η ομάδα του Μασεράνο ωστόσο βρήκε τον τρόπο να αντιδράσει και στο 68ο λεπτό με τον Σιμεόνε μείωσε σε 2-1. Στο 83ο λεπτό η Αργεντινή έφτασε πολύ κοντά στο γκολ αλλά στο τετ-α-τετ του Άλβαρες με τον Μοχαμέντι νικητής βγήκε ο πορτιέρε του Μαρόκου κρατώντας το προβάδισμα για την ομάδα του. Οι Αργεντίνοι, πάλεψαν μέχρι το τέλος για την ισοφάριση και σε μια φάση διαρκείας ο Μεντίνα με κεφαλιά έκανε το 2-2 στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.

Γκολ: 68′ Σιμεόνε, 106′ Μεντίνα / 45+2′, 51′ Ραχίμι
Κίτρινες: 39′ Ακομάτς, 45+3′ Ελ Κανούς, 61′ Ελ Ουάντι, 70′ Ραχίμι